Powrót

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 399PLN | PRODUKTY HAND MADE SZYTE W POLSCE CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA 3-16 DNI

Gry i zabawy wielkanocne dla dzieci

Zbliżają się święta wielkanocne. Dla nas to przede wszystkim rodzinny czas, który spędzamy wspólnie w kreatywnej atmosferze. Co roku jest kolorowo i optymistycznie. Chcemy, żeby święta były takie również dla Was, dlatego w tym wpisie blogowym dzielimy się naszymi pomysłami na spędzenie tego wyjątkowego czasu!

Zabawy wielkanocne Montessori dla dzieci
Zabawy wielkanocne dla dzieci pozwalają w pełni wykorzystać ten wyjątkowy czas. Najbliższe nam są zabawy wielkanocne Montessori. Zgodnie z tą filozofią dzieci uczestniczą w świątecznych przygotowaniach. Uczą się w ten sposób szacunku do tradycji, ale również do natury i innych ludzi. U każdej z nas obowiązkowym elementem przygotowań są kuchenne rewolucje 😄. Nasze dzieci kroją z nami warzywa na sałatkę, mieszają składniki, wbijają jajka, dekorują potrawy i ugniatają ciasto. Ogrom doznań zapachowych i dotykowych sprawia, że przygotowywanie posiłków to idealny przykład zabawy wielkanocnej Montessori dla dzieci. Oczywiście wszystko to w wygodnych ubraniach! Najpierw nasze pociechy wybierają swoje ulubione komplety dresowe MyMiętowi, a dopiero potem biorą się do pracy! Dbamy, aby było kolorowo: w ubiorze, na stole i w dekoracjach.

sobota3

Zabawy wielkanocne z jajkami
Wielkanoc kojarzy się przede wszystkim z jajkami. Najpopularniejszą zabawą jest poszukiwanie schowanych kolorowych i czekoladowych jajek w trawie, w piaskownicy lub w domu. Wybór wariantu jest uzależniony od pogody, preferencji i warunków. Natomiast my polecamy plener: ogród, las lub park. Filozofia Montessori podkreśla duże znaczenie kontaktu dziecka z naturą. Razem z jajkami ukryj inne przedmioty takie jak: kartki, muszelki, kamienie. Chodzi o to, aby dzieci mogły uaktywnić zmysł dotyku i poznawać dzięki niemu różne tekstury. Poza tym to doskonały trening koncentracji i cierpliwości. Szukasz pomysłów na inne zabawy wielkanocne z jajkami? Możesz zacząć od prostszej czynności jak malowanie jajek farbkami. W ten sposób dzieci nie tylko rozwijają umiejętności manualne, ale również plastyczne. Poza tym uwalniają swoją kreatywność, tworząc w ten sposób część świąt po swojemu!

Zabawy wielkanocne dla dzieci i rodziców

W metodzie Montessori rodzic ma być nauczycielem, a zadaniem dziecka jest aktywna obserwacja i uczestnictwo w zabawie z nim. Wielkanocne zabawy plastyczne sprawdzają się idealnie, ponieważ nie wymagają wielkich przygotowań i kosztów. Poza tym kolorować można wszędzie! Nie wymaga to wysokich umiejętności plastycznych, ale doskonale rozwija:

  • precyzję,
  • koordynację wzrokowo-ruchową,
  • koncentrację,
  • kreatywność.

Klasyczne papierowe kolorowanki są ok, ale my proponujemy Wam coś bardziej kreatywnego! Są to nasze bluzy dziecięce do kolorowania!
W ten sposób Twoje dziecko zaprojektuje kolorystycznie bluzę według własnego pomysłu.

Tym autorskim akcentem kończymy prezentację naszych ulubionych zabaw wielkanocnych. Życzymy Wam rodzinnych, kolorowych i wesołych świąt wielkanocnych! 🐣    

Udostępnij artykuł