Powrót

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ OD 399PLN | PRODUKTY HAND MADE SZYTE W POLSCE CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA 3-16 DNI

Co robić z dzieckiem latem w mieście?

Wyjazdy wakacyjne mogą być naprawdę drogie, kiedy masz dzieci. Koszt wakacji, obozów letnich, dodatkowej opieki dziennej wiąże się z dużymi wydatkami, które mogą przyciemniać nawet najjaśniejsze dni. Oto kilka pomysłów na to, jak – czasami z pomocą znajomych i sąsiadów – możesz zorganizować niedrogie zajęcia dla swoich dzieci. Nie każdy pomysł sprawdzi się w każdym wieku lub z każdym dzieckiem, ale są szanse, że znajdziesz tutaj kilka rzeczy, które będą działać dla Ciebie i Twoich dzieci. Zobacz pomysły i zabawy dla dzieci i zainspiruj się i dowiedz co możesz dodatkowo robić z dziećmi. Chcesz zobaczyć inspirujące cytaty o dzieciach? Poczytaj na naszej stronie

Zajęcia dla dzieci na wakacje w mieście

Idź na poszukiwanie skarbów

Wiele klasycznych bajek dla dzieci jest wypełnionych opowieściami o zagubionym lub zakopanym skarbie. Aby zapewnić swoim dzieciom niedrogi sposób na przeżycie tego rodzaju przygody, rozważ zainwestowanie w wykrywacz metalu. Możesz kupić wykrywacz dla dzieci, który jest lekki. Jest to rodzaj inwestycji, która może zająć ich godzinami. I kto wie? Jedno dobre znalezisko i może się opłacić.

Zorganizuj popołudnie filmowe

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, prawdopodobnie będą deszczowe letnie popołudnia, kiedy wiele zabawnych letnich zajęć, które chciałbyś zrobić ze swoimi dziećmi, po prostu nie będzie możliwe. Na te dni rozważ zorganizowanie popołudnia filmowego wokół tematu — być może maratonu niektórych z ich ulubionych filmów, lub konkretną tematyką filmową.

Pomysł na popołudnie – Odwiedź lokalne centrum nauki

Centra naukowe to kolejna świetna opcja na deszczowy lub pochmurny dzień — i jest to miejsce, w którym możesz zabrać swoje dzieci i niektórych ich przyjaciół. W zamian może rodzice tych dzieci mogliby zabrać twoje na inny dzień. Centra naukowe nie tylko zapewniają dzieciom mnóstwo zabawy, ale także oferują interaktywne zajęcia i możliwości uczenia się.

Graj w gry na plaży lub basenie

Wiele miast posiada miejskie plaże lub pobliskie jeziora. Pływanie i zabawa w piasku to zawsze dobra opcja. Taka rozrywka nie wymaga inwestycji, a może już masz wiaderko i grabki, zapewniając świetną zabawę na wiele godzin. Możesz wziąć piłkę do gry w wodzie, urządzić zawody na najpiękniejszy zamek z piasku lub wziąć sitko do łowienia ryb. Większość tych zabaw jest tania lub darmowa a daje wiele szczęścia dzieciakom.

Jedź na wycieczkę rowerową

Nie ma to jak wspólna przejażdżka rowerem z dziećmi w piękny letni dzień. W zależności od wieku dzieci możesz dobrać trasę dostosowaną do ich umiejętności. Jazda na rowerze z dziećmi jest niedrogą aktywnością, gdy masz dla nich sprzęt. Wystarczy, że spakujesz wodę i przekąski, a zapewnisz dzieciom miły dzień.

Idź zbierać owoce

Nigdy nie jest za wcześnie, aby pomóc dzieciom zrozumieć, że naprawdę smaczne owoce nie pochodzą ze sklepu i nie są pakowane w folię. Nie ma lepszego sposobu na przekazanie tej wiadomości niż zabranie ich na wyprawę w poszukiwaniu jagód w lesie lub na polu owocowym. Pozwól dziecku samemu zebrać owoce i rozkoszować się ich świeżym smakiem.

Kemping na podwórku

Biwakowanie z małymi dziećmi może być wyczerpującym i czasami kosztownym przedsięwzięciem. Ale jeśli masz namiot i śpiwory, możesz dać swoim dzieciom posmakować kempingu, rozstawiając go na podwórku. To doskonała rozrywka i urozmaicenie dzieciom tradycyjnych dni w domu. Pamiętaj jednak, by zapewnić im ciepło w nocy. Mimo że jest lato niektóre, noce są chłodne, dlatego tak ważne jest odpowiednie ubranie. Wygodny komplet dresowy może zapewnić przyjemne wrażenia z kempingu.

Malowanie twarzy dzieciom w domu

Ty i twoje dzieci będziecie mieć wiele radości jeśli zorganizujesz im dzień malowania twarzy. Zestaw farb do twarzy jest niedrogi i stanowi doskonałą rozrywkę dla maluchów. To doskonała aktywność na deszczowy letni dzień.

Powyższe pomysły to tylko przykłady tanich i zajmujących aktywności. Dzieci są kreatywne i potrzebują tę kreatywność rozwijać. Jeżeli nie masz czasu na codzienną zabawę z dziećmi, poproś sąsiadów o pomoc, którzy mają dzieci w podobnym wieku. Wymiana obowiązków to doskonały sposób na codzienne zapewnienie rozrywki przy jednoczesnym zachowaniu czasu dla siebie.

Udostępnij artykuł